Bt Çit Sistemleri | Panel Çit Jiletli Tel Tel Çit

Ataşehir Tel Örgü

Ataşehir Tel Örgü

12/04/2021 Tel Çit 0

ATAŞEHİR TEL ÖRGÜ

Ataşehir tel örgü sistemleri İstanbul ‘un gözde semti olan bu yerde sıklıkla tercih edilen bir sistemdir. Tel örgü sistemleri yapıları itibariyle hem kırsal hem de kentleşmenin yoğun olduğu yerlerde tercih edilebiliyor. Tel örgü sistemlerini seralarda, parklarda, bahçelerde ya da spor sahalarında görmek mümkündür. Ancak buna ek olarak özel mülklerin çevrelerini de sarmak için tel örgü sistemleri kullanılır. İstanbul Pendik, Kartal, Maltepe, Çatalca ve Ataşehir tel örgü sistemlerinin yoğunlukta kullanıldığı yerlerin başında gelir. Bu bölgelerde şehrin diğer alanlarına göre özel mülkler daha fazla olabilmektedir. Bu nedenle de tel örgü sistemleri talebi görece fazla olabilir.

Tel örgü sistemleri baklava dilimi şeklinde bir yapıya sahiptir. Diğer çit sistemlerine nispeten daha yumuşak bir dokuya sahiptir. Ancak bu direncinin ve kapasitesinin daha az olduğu anlamını taşımaz. Aksine oldukça dirençli ve yüksek güvenlikli bir sistemdir. Kolay bir aşınma görünmez.

Ataşehir Tel Örgü Sistemleri Neden Tercih Edilir?

Tel örgü sistemlerinin pek çok noktada avantajı vardır. Bunların başında dirençli bir sisteme sahip olmaları yatar. Ancak bunun yanı sıra etkileyici ve tercih edilebilirliğini arttıran pek çok özelliğe de sahiptir. Örneğin yaz aylarında ve kış aylarında her mevsimde kullanıma uygundur. Yaz aylarının sıcağından, güneş ışınlarından etkilenmez. Aynı şekilde kış aylarında soğuktan, yağmurdan, tipiden, kardan ve çeşitli hava koşullarından da etkilenmez. Deformasyona uğrama olasılığı oldukça düşüktür. Yapısı gereği hem dış hem de iç taraftan görünümü sağlar. Yani uygulaması yapılan alanlarda kapalılık hissi uyandırmaz. Bulunduğunuz ortamdan dışarıyı rahatlıkla görebilirsiniz. Aynı şekilde dışarıdan da tel örgü sistemi ile kaplanan alan rahatlıkla izlenebilir. Bu nedenle de spor sahası gibi alanlarda kullanımı oldukça yaygındır.

Tel örgü sistemleri denildiğinde akla hep çevrili tarla ve seralar gelir. Ya da buna ek olarak spor sahaları da tel örgü sistemlerinin en yoğun kullanıldığı yerlerdir. Çünkü hem dışarıdan izlenimi sağlar hem de alanı çevreleyerek kişilerin, oyunun ve topun dışarı çıkmasını engeller. Bu noktada tam işlev gören tel çit sistemleri kentsel bölgelerde bu sebeple kullanımı da çok yaygındır.

Tel Örgü Sistemlerinin Kullanım Alanları

Kırsal bölgelerde ve kentsel bölgelerde tel örgü sistemlerine sıklıkla rastlandığından bahsetmiştik. Ancak daha detaylı bir yönlendirme ile aslında pek çok alanda tel çit sistemlerinin kullanıldığına rastalamak mümkündür. Örnek verecek olursak;

 • Spor Sahaları
 • Basketbol sahaları, futbol sahaları, tenis kortları,
 • Villa çevreleri
 • Site dışı
 • Apartman çevresi
 • Tarlalar
 • Seralar
 • Parklar
 • Bahçeler
 • Yol kenarları
 • Çeşitli özel mülkler

Bu gibi yerlere daha pek çok yer daha eklenebilir. Çit sistemlerinin neredeyse tümünde olduğu gibi tel örgü sistemleri de özel üretime bağlı sistemlerdir. Özel bir talep doğrultusunda belli kıstaslar çerçevesinde üretilebilir. Örneğin, uzunluk, baklava dilimi aralığı, renk seçimi gibi özelleştirmeler yapabilirsiniz. Oldukça dayanıklı ürünlerdir. Bu nedenle de sıklıkla değişime gerek duymadan çok uzun yıllar kullanıma uygundur. Seçim yaparken pek çok açıdan değerlendirme yapılmalıdır.

Bilgilendirmenin yetersiz ya da karar vermenin zorlu olduğu noktalarda bir uzmana danışılmalı ve muhakkak fikir alınmalıdır. Alanlarınız için uygun olmayan çit sistemleri ya da aslında amacınızı tam karşılamayan sistemler üzücü sonuçlara sebep olabilir.

Hangi Durumlarda Tel Örgü Sistemleri Kullanılmalıdır?

Tel örgü sistemlerinin kullanım alanları ve amaçları farklılık gösterebilir. Ancak burada kullanacak kişinin hangi amaçla bu sistemi tercih ettiği önemli bir noktadır. Yüksek güvenlik gerektiren ve girilmesi kesinlikle yasak olan bir yerde tel örgü sistemleri yetersiz bir güvenlik sistemi gibi kalabilir. Ya da spor sahası gibi yalnızca çevrelenmek ve aitlik hissi uyandırılmak istenilen alanlarda tel örgü sistemleri oldukça yerinde bir tercihtir.

Alanlarınıza çit sistemi yaptırmaya karar verdiğiniz noktada bir uzman görüşü almalı ve siparişlerinizi bu görüş ile yönlendirmelisiniz. Bt Çit Sistemleri firmamız 15 yılı aşkın bir süredir bu alanda hizmet vermektedir. Sizlere hem çit sistemleri hizmetleri hakkında hem de merak ettiğiniz tüm sorular hakkında detaylı bilgi vermekten mutluluk duyarız. Bize hızlıca iletişim sayfamızda yer alan bilgilerden ulaşabilirsiniz. Tüm çit sistemlerimiz ve Ataşehir tel örgü hakkında detaylı bilgi ve ücretsiz keşif hakkı için aşağıda yer alan formu doldurmanız yeterlidir.

  İstanbul Pendik, Kartal, Maltepe, Çatalca ve Ataşehir tel örgü sistemlerinin yoğunlukta kullanıldığı yerlerin başında gelir.

  atasehir-tel-orgu

   

  Bir cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir